Motorolan tuleva taittuvanäyttöinen Razr-simpukkapuhelin on paljastunut vuotaneissa tuotekuvissa.
Kuvia Motorolan tulevasta Razrista laittoi jakoon Android Headlines -sivusto, jonka mukaan kuvissa voisi olla Motorola Razr+ 2025. Jo hiljattain nähty suorituskykytestipaljastus vihjasi kuitenkin Motorola Razr Ultra 2025 -nimestä Yhdysvalloissa. Kansainvälisillä markkinoilla uutuus nähtäneen puolestaan jälleen eri mallinimellä, joka on todennäköisesti Razr 60 Ultra.
Nykyiset Razr 50:n ja Razr 50 Ultran Motorola julkisti kesäkuun 2024 lopulla. Yhdysvalloissa Razrit ovat kantaneet eri mallinimiä, ja Razr 50 -parivaljakkoa vastaavat mallit ovat vuoden 2024 Razr ja Razr+.
Motorola julkistanee Razrinsa vuotojen perusteella tänä vuonna jo kesäkuuta aiemmin. Myös Android Headlinesin mukaan Orion-koodinimellinen uutuus on tulossa erittäin pian.
Kuvissa puhelimesta on nähty tummanvihreä värivaihtoehto, jossa takapinta on varustettu nahkatekstuurilla.
Kokonaisuutena designiltaan uusi Razr ei sisällä suuria muutoksia. Puhelimessa on edelleen kookas, mahdollisesti 4 tuuman, kansinäyttö, joka kiertää myös kaksi kannen kameralinssiä.
Hiljattain nähdyn GeekBench-suorituskykytestilistauksen mukaan uudessa Razrissa on huippuluokan Qualcomm Snapdragon 8 Elite -järjestelmäpiiri.
Motorola näyttääkin olevan viimein varustamassa Razr-sarjansa terävimmän kärjen huippupiirillä. Razr 50 Ultrassa / Razr+ 2024:ssa järjestelmäpiirinä on Snapdragon 8s Gen 3, jonka suorituskyky on merkittävästi heikompi kuin tuolloisen kärkipiirin Snapdragon 8 Gen 3:n.
GeekBenchin mukaan tulevassa Razrissa on lisäksi Snapdragon 8 Eliten kahdeksanytiminen täysversio, eikä jo myöskin esiteltyä karsittua versiota seitsemällä keskussuoritinytimellä.